Szarvasgomba kereső kutyák versenye a NEFAG-nál

2019. szeptember 28-án rendezte meg a NEFAG Zrt. az „Egy a természettel kupa” elnevezésű szarvasgomba kereső kutya versenyt a szolnoki Széchenyi Parkerdő erdei játszóterén. A versengésben 24 kutya és gazdáik indultak el azért, hogy kiderüljön ki az ország legjobb keresőkutyája. A selejtezők és elődöntők során 10×10 méter alapterületű pályák voltak kialakítva és a pályák területén 7-7 db szarvasgombát rejtettek el az előkészületek során a szervezők. Pályánként két kutya versenyzett párbaj rendszerben, azaz egyszerre kezdték a keresést és amelyik kutya több darabot talált, az lett a győztes és továbbjutott, a másik kutya kiesett a versenyből. A döntőbe három kutya jutott be, akik a 15×15 méteres döntő pályán párbajoztak az elrejtett 13 db szarvasgomba felkutatásával. A három kutya és gazdáik 2perc 40 másodperc alatt valamennyi gombát megtaláltak, így egy gyors de izgalmas döntőt láthatott a közönség. A harmadik helyezett Szaffi lett, aki egy fekete színű labrador, gazdája Bóta Miklós. A második helyezett Emil, aki szintén fekete labrador, gazdája Nádai Emese. Mindkét labrador 4 db gombát talált, így a negyedik gomba fellelésének ideje döntött Emil javára, aki gyorsabb volt. A győztes Süti kutya lett Pusomai Rudolf felvezetésével, aki az egész nap folyamán ellentmondást nem tűrően versenyzett, így a döntőt is a maga részéről 1 perc 29 másodperc alatt rövidre zárta 7 gomba megtalálásával. Egy különdíj került még átadásra a leggyorsabb versenyző Skipy kutya számára, aki az első fordulóban versenyző 24 kutya közül a leggyorsabban 52 másodperc alatt találta meg a győzelemhez szükséges 4 db gombát. Gazdája Sipos Vilmos és Skipy is a fekete labradorok hírnevét öregbítette. A győzteseknek gratulálunk!